Grindys

Grindys: lyginimas ir dangos

VILNIUS, ŽIRMŪNAI

Meistrams išmontavus seną parketą supratome, kad teks lyginti grindis. Jos buvo sutrūkinėjusios, aukščių skirtumai siekė net 2 cm.

Pagrindas klojant grindų dangą privalo būti lygus, kitu atveju gali “išlūžinėti” grindų užraktai. Keisti grindų dangą praėjus keliems metams po remonto būtų labai gaila. Lygaus pagrindo reikia ne tik laminuotoms grindims, bet ir parketui ar vinilinėms grindims. Atlaidžiausios – kiliminė danga ir linoleumas, tačiau jas žmonės renkasi retai.

Grindų lyginimui, dangų klojimui samdėme meistrus. Kadangi grindys buvo prastos būklės, pasirinkome lyginimą mišiniu (mažesniems nelygumams meistrai gali pasiūlyti grindis dengti OSB plokštėmis). Pagrindo lyginimui visame bute prireikė apie 30 maišų išlyginamojo mišinio. Kai kuriose vietose grindys pakilo net 2 cm, kitose nepakilo visai. Pastebėjome, kad kambariuose grindų vidurys buvo įdubęs labiausiai, o prie langų išlyginamojo sluoksnio beveik nereikėjo. 

Darbai truko porą dienų, su medžiagomis kainavo apie 500 Eur.

Labai suskeldėjęs pagrindas
Lyginimo darbų įkarštyje
Kai kur grindų lygis pakilo net 2 cm
Darbams prireikė apie 30 maišų mišinio
Naudotas grindų mišinys
Virtuvės grindys
Lygios grindys virtuvėje
Vaizdas iš virtuvės į koridorių

Grindų dangos

Ąžuolo parketas neabejotinai yra mano mylimiausia grindų danga. Jaukus, natūralus, estetiškas… Tačiau medžio grindis reikia saugoti, o net ir saugant – susitaikyti, kad įbrėžimų ir kitų defektų atsiras. Dalis žmonių tame nemato problemos, kitus tai tikrai erzina. Esu įsitikinusi, kad parketą namuose geriausia kloti, jei jūs juose ir gyvensite. O jei būstą ruošiate nuomai, svarbiausia grindų savybė turėtų būti atsparumas ir lengva priežiūra.

Grindų dangos, tokios kaip mikrocementas ar epoksidinė danga, mano nuomone, labiau tinka nestandartiniams būstams, loftams, sodyboms, net individualiems gyvenamiesiems namams, kuriuose netrūksta erdvės, o įdomūs architektūriniai sprendimai leidžia atsiskleisti ir orginalioms grindims. Tačiau senesnės statybos, nedidelio ploto bute tikrai norėjome tradicinių, jaukių grindų, kurios būtų subtilios ir netaptų viso buto akcentu.

Kadangi butas bus skirtas nuomai, rinkomės tarp vinilinių grindų ir laminato. Galiausiai pasirinkome aukštos kokybės vinilines grindis. Ne vienas į butą užsukęs žmogus grindis palaikė parketu. Tačiau, kaip ir su daugeliu apdailos medžiagų, svarbiausia yra pasirinkti patikimą, gerą gamintoją bei “neprašauti” su dangos atspalviu ir raštu.

Grindų paklotas
Ant išlygintų grindų meistrai klojo 3mm storio medžio plaušo paklotą laminuotoms grindims
grindų paklotas ir laminuotos grindys
Klojome vokiškas HARO grindis “Tritty 200 Gran Via Aqua Eleganza Puro”
laminuotos grindys ir plytelės
Šios grindys yra didelio formato, turi medžio faktūrą, tad jas malonu liesti… Medžio raštas – labai kokybiškas.

Keli asmeniniai patarimai renkantis grindis:

  • rinkitės lentas su nuožulnomis iš visų pusių, su įspausta medžio faktūra, o ne visiškai lygias. Grindys atrodys tikroviškiau!
  • jei abejojate, geriau rinkitės mažesnio šakotumo, „ramesnio” rašto grindis, ypač jei jūsų būstas nedidelis. Nors ryškus medžio raštas gali puikiai atrodyti pavyzdyje, suklojus tokias grindis dažniausiai jos atrodo labai margos.
  • nepagailėkite laiko ir nusivežkite kelis pavyzdžius į vietą. Nustebtumėte, kaip stipriai tos pačios grindys skiriasi parduotuvėje ir jūsų namuose, dirbtiniame ir natūraliame apšvietime. Jos kitaip atrodo net skirtinguose kambariuose! Grindys – viena didžiausių išlaidų, o suklydus jų lengvai nebepakeisite.
  • Jei renkantis grindis biudžetas yra labai svarbus, siūlau vis tiek rinktis patikimą gamintoją, tačiau paieškoti akcijų, nuolaidų, apsilankyti grindų dangų išparduotuvėse.

Grindų planas

Grindis klojome statmenai langams. Nors tai – dizaineriams įprasta klojimo kryptis, meistras buvo nustebęs ir tvirtino, kad niekas taip grindų nekloja! Be abejo, taip kloti grindis yra šiek tiek sudėtingiau, reikia pjauti daugiau lentų, tad noras pasilengvinti darbą suprantamas. Tačiau tikrai siūlau pasirinkti teisingą klojimo kryptį – krentanti šviesa gražiau išryškins grindų faktūrą, o langams statmenos linijos vizualiai praplatins pailgus kambarius vietoj to, kad dar labiau juos išilgintų.

Grindis klojome kambariuose, koridoriuje, drabužinėje, dalyje virtuvės bei prie įėjimo durų. Nors prie durų seniau buvo įprasta kloti plyteles, šiais laikais bute puikiai tarnauja ir paprastos medinės, laminuotos ar vinilinės grindys (individualiuose gyvenamuosiuose namuose visgi verta kloti plyteles, mikrocementą ir pan.).

Virtuvėje suplanavau kelias plytelių eiles prie spintelių. Iš dalies todėl, kad itin daug gaminantiems nuomininkams tai tikrai būtų praktiškesnis sprendimas, iš dalies dėl to, kad mamai šios plytelės ypač patiko, ir ji labai norėjo jas matyti virtuvėje.

Siūles tarp plytelių ir laminuotų grindų virtuvėje ir tarpduryje į vonią meistrai užpildė grindų atspalvio silikonu – taip išvengėme aliuminių  slenkstukų ir sukūrėme vientisą vaizdą.

Grindjuostės iš "Mardom Decor"
Grindjuostės prieš dažymą

Grindjuostės

Pasirinkome aukšto tankumo polistireno grindjuostes. Jų privalumai – didelis atsparumas, galimybė dažyti įvairiomis spalvomis, platus dizaino pasirinkimas, estetiškai atrodantys kampai bei draugiška kaina.

Butui užsakėme 46 m grindjuosčių, t.y. 23 vnt. 2 m ilgio „lazdų”. Ten, kur bus montuojami korpusiniai baldai, pvz. virtuvės spintelės ar drabužių spintos, grindjuosčių klijuoti nebūtina. 

Grindjuosčių aukštį derinome pagal slenkstuką po durimis į balkoną. Atstumas tarp suklotų grindų ir balkono durų angos buvo 80 mm, tad ir grindjuostes užsakėme tokio pat aukščio. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *