Remonto biudžetas ir apdailos meistrai

Biudžetas ir apdailos meistrai

VILNIUS, ŽIRMŪNAI

Biudžetas ir apdailos meistrai – du sėkmingo interjero projekto raktažodžiai! Jei nežinote nuo ko pradėti darbus, jei bijote ilgo ir sudėtingo būsto remonto proceso, patikima ir profesionali statybininkų brigada bei profesionalus interjero dizaineris gali padėti iki minimumo sumažinti pasimetimą ir nerimą. Tuo tarpu kruopščiai suplanuotas darbų biudžetas padės ne tik apsibrėžti apdailos ir baldų pasirinkimus, bet ir geriau suprasti būsto įrengimo darbų apimtį.

Suma būsto įrengimui: kokia ji turėtų būti?

vonia prieš remontą senos statybos butas

Kruopščiai suplanuotas projekto biudžetas yra vienas svarbiausių sėkmę lemiančių veiksnių. Būsto įrengimui skiriama suma, mano nuomone, turėtų atspindėti jo vertę rinkoje, kitaip sakant, biudžetas turi būti protingas.

Kurdama interjerus įprastai dirbu su projektais, kuriuose aukšta kokybė, funkcionalumas ir stilius yra prioritetas, o klientai gerai supranta to vertę. Tačiau šiame bute man teko stipriai pasukti galvą siekiant sukurti tikrai kokybišką interjerą neišpučiant darbams skirto biudžeto.

Ir nors gyvenime yra daug dalykų, kurių nusipirkti negali, geras dizainas nėra vienas iš jų. You get what you pay for, kalbant apie interjero dizainą, yra visiška tiesa, o patys sėkmingiausi interjero dizaino projektai tikrai nėra pigūs.

Šį butą planuojame įrengti tilpdami į 15 000 Eur sumą, tačiau ar tai pavyks, paaiškės baigus darbus. Be abejo, pasidalinsiu ir detalesniu darbų biudžetu! Tačiau vietoj to, kad stipriai taupyčiau medžiagų sąskaita, nusprendžiau taupyti ten, kur kokybė nenukentės, išlaidauti ten, kur tikrai reikia, derinti ekonominius bei premium sprendimus bei skirti nemažai laiko ieškant geriausių pasiūlymų.

Iššūkiai ieškant apdailos meistrų

koridorius prieš remontą senos statybos butas

Nors esu dirbusi su renovuojamais projektais, pvz. šį butą Žvėryne renovavome iš pagrindų, niekada nesu kūrusi interjero tokio tipo bute. Taip pat visada dirbu su labai profesionaliomis meistrų brigadomis, tad techninius klausimus neretai išsprendžia darbų vadovas. Jei sprendimai gali paveikti dizainą ar funkcionalumą, meistrai visada tariasi su manimi, tačiau nesu gipso kartono sukimo, elektros vedžiojimo ar grindų lyginimo ekspertė.

Vienas didžiausių pranašumų būnant interjero architekte yra tai, kad turiu geriausių, patikimiausių meistrų kontaktus. Kai kiti sako ‘nejuokaukit, čia neįmanoma’, aš galiu paskambinti tiems, kas randa sprendimus ir padaro tobulai!

Tačiau tikrai geriems meistrams užsakymų netrūksta, tad jie vengia imtis mažų projektų, ypač senos statybos butuose. Šiame projekte susidūrėme būtent su šia problema – brigados, kuri atliktų visus darbus, nesamdėme, o keli meistrai, atvykę į butą, nesutiko imtis darbų, nes turėjo užsakymų dideliuose ar naujos statybos projektuose.

Galiausiai mums teko samdyti atskirus meistrus kiekvienam darbui (elektrikus, santechniką, plytelių klijuotoją ir t.t.) Tai buvo didelis iššūkis – suplanuoti darbus ir prisikviesti meistrus buvo nemažas galvos skausmas, darbai vyko daug lėčiau, nei įprastai.  Dalį darbų darėme patys: dažėme sienas, lubas, surinkome baldus. Tai darėme iš dalies todėl, kad tai yra tikras passion project, idėjinis projektas, prie kurio labai norėjau prisiliesti, iš dalies dėl to, kad sienas nudažyti faktūriniais, nelygumus paslepiančiais dažais tikrai nėra sudėtinga, o samdyti meistrus sienų dažymui atsieitų ne vieną tūkstantį eurų. Sienų dažymas pasirodė protinga vieta sutaupyti (o tai, kas sutaupyta juk galima skirti stilingiems baldams!)

Geri meistrai ir kaip juos pasirinkti?

Tad kaip rasti meistrus, kuriais nenusivilsite? Tikiu, kad geri meistrai nebūtinai yra tie, kurie visada viską padaro tobulai (juk mes visi kartais klystame), o tie, kurie greitai ir be pykčių ištaiso tai, kas buvo negerai.

Deja, prastų meistrų netrūksta, tų, kurie dingsta ilgam laikui, nekelia ragelio, arba piktybiškai palieka klaidas. O su tokiais žmonėmis susidurti tikimybė daug didesnė tada, kai jie yra samdomi tik vienai užduočiai, pvz. plytelių klijavimui, elektrai, santechnikai.

Kaip galite kuo labiau sumažinti tikimybę nusivilti?

Ikona_telefonasNelaukite! Geri meistrai savo darbus planuoja ne vieną mėnesį į priekį. Skambinkite ir susitarkite su jais dėl darbų pradžios kuo anksčiau! Neretai žmonės mano, kad paskambinus meistrui jis atvyks iš karto, todėl laukia, kol bute viskas bus paruošta darbams. Taip nebūna! Galiausiai tenka paskubomis skambinti skelbimuose rastiems meistrams, ieškoti bet ko, kas darbus atliktų greitai…

Ikona_rekomendacijosRekomendacijos – pats geriausias „saugiklis“. Tačiau rinkitės profesionalus su naujomis, kelių metų senumo rekomendacijomis. Jei geri atsiliepimai – dešimtmečio senumo, darbų kokybė per tą laiką galėjo ir suprastėti. Rekomenduoti meistrai neturėjo laiko imtis jūsų projekto? Būtinai jų paklauskite, kokį meistrą rekomenduotų patys! Dažnai jie tikrai gerai žino, kurie kolegos dirba labai gerai, o patys turėdami daug užsakymų, nebus prieš pasidalinti jais su kitais.

Ikona_patinkaAtkreipkite dėmesį, ar žmogus, gerai atsiliepęs apie apdailos meistrą, turi panašų požiūrį į kokybę, kaip ir jūs. Neretai tai, kas kitam atrodo puikiai atliktas darbas, jums gali visiškai netikti. Meistrą rekomenduojantis žmogus – priekabus ir pedantiškas? Tokia rekomendacija nenusivilsite!

Ikona_kalendoriusNiekada nesakykite meistrui, kad darbas nėra skubus, net jei iš tiesų galite laukti. Vietoj to siūlau labai aiškiai įvardinti datą, kada darbai turi prasidėti. Rizika, kad meistrai vėluos visada išlieka, tačiau nedidinkite jos patys!

Tvirtai tikiu, kad geri apdailos meistrai yra net svarbesni už interjero dizainerį! Profesionalūs meistrai gali jums nemažai patarti ir atkalbėti nuo prastų sprendimų. O štai dizaineriui, net pačiam geriausiam, dirbti su prastais meistrais yra labai sunku. Jam tenka nuolat „gesinti gaisrus”, o jų padarytas klaidas slėpti aukojant estetiką. Ir nors su nelabai profesionaliais meistrais dizaineris ar architektas gali susikalbėti, pasiginčyti ir suderinti darbus taip, kaip reikia, apdailos broko jis nepanaikins… Tad jei dizaineris rekomenduoja jums statybininkus, verta jo paklausyti. Geri meistrai palengvins gyvenimą visiems!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *