Vonios plytelės ir santechnika

Dideli lūkesčiai mažam vonios kambariui

VILNIUS, ŽIRMŪNAI

Vonios kambarys šiame bute neabejotinai buvo daugiausiai galvos skausmo sukėlusi patalpa. Vos 2,6 m2 ploto patalpoje tikrai sunku sutalpinti viską, ko reikia patogiam gyvenimui. Tačiau buvau pasiryžusi naudoti visus man žinomus triukus, kad šį kambariuką paversčiau kuo jaukesniu, erdvesniu ir patogesniu.

Galimų vonios išplanavimo variantų yra keli, ir tik įvertinus savo poreikius galima pasirinkti patogiausią. 

Vonios kambario planas 1
Jei norite turėti vonią, skalbimo mašina čia sunkiai tilps
Vonios kambario planas 2
Nedidelis praustuvas ir pakabinamos veidrodinės spintelės - turintiems daugiau daiktų
Vonios kambario planas 3
Jei pasirinksite dušą, tilptų siaura skalbimo mašina
Vonios kambario planas 4
Daugiausiai erdvės paliekantis išplanavimas

Skalbimo mašina: daug kompromisų

Pirmas sprendimas, kurį priėmėme buvo iškelti skalbimo mašiną iš vonios. Dažniausiai tokiuose butuose ji perkeliama į virtuvę, tačiau erdvi ir funkcionali virtuvė man atrodė tokia pat būtina, kaip ir patogi vonia. Įvertinau, kad erdvė prie įėjimo durų tikrai yra ta vieta, kurioje laiko bus praleidžiama mažiausiai, tad skalbimo mašiną iškėlėme į koridorių.

Daugiau apie tai, kaip suprojektavome šį baldą skaitykite čia.

Tai tikrai nėra idealus sprendimas, tačiau nedidelėse erdvėse neišvengiamai tenka ieškoti kompromisų. Mūsų atveju patogus vonios kambarys ir funkcionali, jauki virtuvė mums buvo svarbesnės už koridoriaus spintą. Juk būtent ten gyventojai leis nemažai laiko, tuo tarpu koridoriuje būnama daug trumpiau! Susitaikėme su mažesne skalbimo mašina ir kuklesne drabužine lauko rūbams (tačiau greta bus įeinama drabužinė, kurioje tilps rečiau naudojami daiktai).

Grindų ir sienų plytelės

Parduotuvėse yra tiek daug stilingų plytelių, tačiau nedideliame bute verta apsiriboti vienu ar dviem modeliais. Kuo daugiau skirtingų raštų, spalvų naudosite, tuo didesnė tikimybė, kad rezultatas atrodys prastai, ypač jei butą įsirengiate be dizainerio pagalbos.

Šis vonios kambarys – geriausias įrodymas, kad stilingą rezultatą galima sukurti labai paprastai. Sienas klijavome 10×30 cm dydžio blizgiomis baltomis plytelėmis, tačiau jas išdėstėme neįprastu būdu. Grindims naudojome 20×20 cm dydžio raštuotas itališkas plyteles „Vintage”– smulkus raštas sukuria didesnės patalpos iliuziją bei yra labai praktiškas grindims. Plytelių tarpų glaistas CERESIT Sienna 47 išryškino plytelių raštą. Labai paprastai sukūrėme tikrai nepaprastą vaizdą.

Plyteliu glaistas

Maišytuvai

Pasirinkome baltą matinį „Hansgrohe“ Vivenis maišytuvą. Tai – itin praktiška ir turbūt mažiausiai priežiūros reikalaujanti spalva. Be to, balti maišytuvai vizualiai susilieja su sienų plytelėmis ir nekrenta į akis. Tiesa, tikrai neprašausite pasirinkę patikino gamintojo chromo spalvos maišytuvus. Spalvoti maišytuvai – madingi, tačiau chromas – nesenstanti klasika.

Baltas Hansgrohe maišytuvas
Baltas maišytuvas

Vonios keramika

Pasirinkome pakabinamą unitazą. Tikrai ne visuose projektuose siūlau rinktis pakabinamus unitazus, tačiau šiame bute toks sprendimas leido paslėpti nuotekų nuvedimą iki stovo.

Renkantis unitazą svarbiausia buvo pasirinkti patikimo gamintojo gaminį. „Rimless“ kraštelis, švelniai nusileidžiantis dangtis ir patikimas gamintojas yra viskas, ko reikia. Unitazo dizainas, jei nėra itin senamadiškas ar neįprastas, yra vienas mažiausiai į akis krentančių vonios kambario detalių. Šiame bute pasirinkome „Grohe“ komplektą.

Pakabinamas unitazas mažoje vonioje
Keraminis praustuvas vonioje

Santechnika senos statybos bute yra ta vieta, kur dideli norai susiduria su realybe, ir kur tenka susitaikyti su tuo, kad nemažai gerų/patogių/stilingų sprendimų įgyvendinti nepavyks. Taip nutiko ir su dušo padėklu. Nors iš plytelių suformuotas ir grindų lygyje esantis dušas (be jokių slenkstukų!) yra idealiausias sprendimas, santechnikui apžiūrėjus patalpą teko pripažinti, kad to padaryti nepavyks. Bute gylis iki perdangos yra per mažas, kad pavyktų suformuoti pakankamą nuolydį vandeniui nutekėti ir dušo latakui įleisti.

Plytelėmis apklijuotas slenkstukas būna gana masyvus, tad mažoje erdvėje, kurioje brangus kiekvienas centimetras, jo daryti nenorėjau. Mūsų atveju geriausias pasirinkimas buvo dušo padėklas.

Turbūt daugelis atsimena senuosius aukštus, neestetiškus ekonominės klasės padėklus. Tačiau šiais laikais turime didelį plonų, įvairiaspalvių ir stilingų akmens masės gaminių pasirinkimą. Mes išsirinkome baltos spalvos akmens masės pusapvalį 80×80 cm dydžio dušo padėklą.

Spintelė ir veidrodis

Turbūt nieko nenustebinsiu, pripažinusi, kad ir čia rinkomės IKEA baldus. Ant sienos kabinome veidrodinę 1m ilgio spintelę su integruotu apšvietimu, o po praustuvu montavome dviejų stalčių baldą su baltu stalviršiu, pilnai uždengiančiu visą nišą. Baltiems stalčiams parinkome baltas matines rankenėles.

Baltos plyteės vonioje

Santrauka

Sienų plytelės – baltos, 10×30 cm.

Grindų plytelės – „Vintage”, 20×20 cm. Užsakėme 4,16 m2 (4 pakuotes). Šiomis plytelėmis klijavome vonios grindis, 3 plytelių juostas ant grindų prie virtuvės spintelių (tačiau po spintelėmis palikome betonuotas grindis), bei pridėjome 1 juostą plytelių virš stalviršio. 

Vonios spintelė – 60 cm pločio spintelė ENHET

Rankenėlės – matinės baltos 100 mm ilgio rankenėlės AL7 

Vonios stalviršis – LILLTRÄSK

Veidrodinė spintelė – 100 cm pločio ir 96 cm aukščio spintelė STORJORM

Praustuvas – 

Unitazas -Grohe BauCeramic Rimless su soft close dangčiu

Maišytuvas – baltos spalvos „Hansgrohe Vivenis”