Senos statybos butas Žirmūnuose: interjero dizainas

Senos statybos butas Žirmūnuose: interjero dizainas

VILNIUS, ŽIRMŪNAI

renovuotas namas zirmunuose rudeniŠis senos statybos butas Žirmūnuose – pirmas, ir greičiausiai vienintelis, tokio tipo interjero dizaino projektas, kurį įgyvendinu! Esu architektė ir interjero dizainerė, ne vienerius metus kaupiau patirtį Lietuvoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. Dažniausiai kuriu didelio ploto butų, individualių gyvenamųjų namų bei ofisų interjerus. Tačiau šis projektas – kitoks. Išties, jis taip skiriasi nuo visų kitų mano kurtų projektų, kad apie jį sukūriau visą blogo įrašų seriją, kuria dalinuosi su jumis.

Kodėl jis kitoks? Su šeima nusprendėme imtis ambicingo projekto: paveldėtą 1964-ųjų metų, 2 kambarių butą paversti jaukiu ir kokybišku būstu nuomai. O aš kursiu pilną interjerą, nuo A iki Z. Kiekvienas interjero projektas teisiškai – kliento nuosavybė, todėl net norėdama neturėčiau teisės dalintis savo kuriamų interjero projektų brėžiniais. Tačiau šiuo projektu turiu galimybę pasidalinti su jumis visais!

Tokio išplanavimo butų Lietuvoje – tikrai daug, todėl nuoširdžiai tikiu, kad kažkas šį projektą galės prisitaikyti sau. Tiek techniniais brėžiniais, tiek apdailos medžiagų nuorodomis ir patarimais pasidalinsiu šios svetainės įrašuose, o techninius brėžinius galėsite atsisiųsti ir naudoti savo namuose, ar tai būtų tik kelios detalės, ar pilnas interjero projektas, kurio techninius brėžinius būtų galima pateikti meistrams!

Interjero dizainas - prabangos paslauga ar būtinybė?

žalia virtuvė su lentyna

Senos statybos butai retai kada asocijuojasi su išskirtiniais apdailos sprendimais ar viršelio vertu interjero dizainu. Bet ar tikrai senesniame daugiabutyje esantis butas negali būti toks pat stilingas, originalus ir patogus kaip ir brangesni (nors toli gražu ne visada erdvesni) būstai?

Tokios mintys mano galvoje sukosi ne vienerius metus. Tai buvo labiau retoriniai pamąstymai: ką gi būtų galima sukurti tokio tipo būste? ir kaip tai daryčiau ?

Tačiau geras dizainas kainuoja, o išlaidos būsto įrengimui, kaip taisyklė, turėtų būti proporcingos jo vertei rinkoje. Todėl ne taip ir dažnai interjero dizaineriai kuria interjerus standartiniuose sovietiniuose daugiabučiuose. Juk nedidelis biudžetas kuriant interjerą – lyg pora sunkių smėlio maišų maratono bėgikui ant nugaros. Taip, tai – iššūkis, bet ne toks, kuris leis pasiekti geresnius rezultatus už tą, kurs rezultato siekia be papildomų apribojimų.

Skirtingai, nei dalis mano kolegų, aš tvirtai tikiu, kad interjero dizainas yra prabangos paslauga, o ne būtinybė. Ir nors esu girdėjusi minčių, kad interjero dizainerio paslaugos yra beveik neišvengiamos, ir kad jos padeda sutaupyti tiek, kad praktiškai atsiperka, su tokiomis mintimis nesutinku. Profesionalius meistrus atradę bei šiek tiek pasistengę žmonės tikrai gali jaukiai įsirengti savo namus ir be dizainerio pagalbos!

Vertė, kurią kuria interjero dizaineris

granito stalviršis su iš apačios klijuojama kriaukle

Profesionalų kurti interjerai dažniausiai turi vadinamąjį je ne sais quoi, sunkiai apibūdinamą, tačiau aiškiai jaučiamą žavesį ir išskirtinumą. Jų kurtos erdvės paprasčiausiai veikia, jose gera būti, jos gali atrodyti prabangios ar visai paprastos, tačiau niekada – prastos. Tokiose erdvėse pastebėtumėte, kad šviesos jungikliai – būtent ten, kur jų reikia, apšvietimas – itin malonus, būste niekas nekliūna, elementai veikia taip, kaip ir turėtų. Minkšti baldai – ne per dideli, tačiau patogūs, paveikslai pakabinti teisingame aukštyje, o prisėdus ant sofos kilimas jaukiai šildo kojas, vietoj to, kad, lyg mažas rankšluostukas, vos išlystų iš po kavos staliuko kojų. 

Profesionalūs (!) ir jums artimu stiliumi kuriantys interjero dizaineriai kuria didelę vertę, tačiau, kaip jau minėjau, jų darbas – prabangos paslauga. Namai, įrengti be dizainerio pagalbos, vis tiek bus namai, į kuriuos gera sugrįžti ir kuriuose malonu gyventi.

Interjero projektas, kurį galite pritaikyti sau

Ne vienas mano klientas projektui artėjant į pabaigą man yra sakęs, kad neįsivaizduoja, kaip reikėtų įsirengti namus be pagalbos. Man tai girdėti labai malonu, tačiau suprantu, kad dauguma žmonių namus kuria patys.

Įvairios informacijos tikrai netrūksta internete, tačiau tikiu, kad mano paruoštas techninis interjero projektas, kartu su įgyvendinto projekto nuotraukomis, pastabomis ir patirtimis, gali būti labai naudingas tiems, kurie neturi daug patirties statybų ar apdailos srityje, ir kuriems ne vienas pasirinkimas remonto darbų metu gali kelti didelį galvos skausmą.

Tiesa, nors tokių pat ar panašių butų Lietuvoje yra nemažai, mano pateikti brėžiniai ne visada atitiks jūsų būstą 100%. Mano pasiūlymas būtų, turint brėžinius, juos aptarti ir pritaikyti sau pasitariant su meistrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *