Griovimo darbai renovuojamame bute

Griovimo darbai renovuojamame bute

VILNIUS, ŽIRMŪNAI

Griovimo darbus pradėjome su demontavimo darbų planu rankose. Pirmas žingsnis buvo kuo labiau ištuštinti patalpas. Nemažai baldų, buitinės technikos atidavėme žmonėms įdėję skelbimus internete. Man patiko mintis suteikti daiktams antrą gyvenimą, norėjosi kuo mažiau prisidėti prie pilnėjančių sąvartynų, o tai, kad žmonės patys išsivežė nemažai daiktų buvo labai patogu. Sekantis žingsnis – pasikviesti griovimo darbų įmonę. Bendraujant su jais labai pravertė šis darbų planas.

griovimo darbu planas
Demontavimo darbų planas bute su atskirais kambariais
griovimo darbu planas
Demontavimo darbų planas bute su pereinamu kambariu
griovimo darbai, schema

Užduotys, kurias suformavome pasamdytai įmonei, buvo tokios: „nudaužyti“ senas plyteles, išlaužti antresoles palubėje, kurios labai apsunkino erdvę bei buvo tikra nenaudojamų daiktų kaupykla, išvežti didelių gabaritų baldus, kurių nenorėjome pasilikti. Taip pat buvo išvežta visa vonios keramika: unitazas, praustuvas, vonia. Išmontavus vidaus duris atėjo laikas ir senam parketui, kuris buvo išklotas visame bute išskyrus vonią. Visi demontavimo darbai truko dvi dienas ir kainavo apie 1200 Eur.

Be abejo, kiekviename bute situacija bus unikali. Gali skirtis grindų tipas ar jų susidėvėjimo lygis, antresolės, buto išplanavimas.  Jei grindys nebus keičiamos, galbūt verta palikti ir duris, ypač jei jos – medžio masyvo, tvirtos, kokybiškos ir gali būti atnaujintos, o rankenos – pakeistos. Mano asmenine nuomone, išmesti tvirtas medines duris tik todėl, kad jos senos, ir jas pakeisti pigiomis tuščiavidurėmis laminuotomis, nes jos naujos, yra labai neišmintinga.

Vonios kambario „dėžutė“

Vonia tokio tipo butuose – atskira gelžbetonio dėžutė, turinti savo lubas ir grindis. Statant daugiabutį ji buvo įkelta ir pastatyta jai skirtoje vietoje. Ši dėžutė nėra pastato laikančių konstrukcijų dalis, tad ją būtų galima naikinti ir iš gipso kartono suformuoti naują vonios kambarį. Vienintelė nešanti siena, kurios liesti nevalia – tarp vonios ir virtuvės.

Plačiau aprašysiu tokio sprendimo pliusus ir minusus atskirame įraše apie vonios kambarį. Visgi, jei būstą tvarkote iš pagrindų, geriausią rezultatą pasieksite visą vonios kambarį išgriaudami bei formuodami naujas gipso pertvaras. Todėl demontavimo darbų plane pažymėjau šias pertvaras kaip naikinamas. Tačiau jei nesate pasiryžę tokios apimties darbams, alternatyva būtų pertvarų neliesti ir vonios kambaryje apsieiti perklijuojant plyteles bei pakeičiant vonios keramiką bei maišytuvus.

Senas parketas – keisti ar atnaujinti?

Neretai kyla klausimas – ar galima, ir ar verta, atnaujinti senas parketo grindis? O gal geriau jas pakeisti naujomis?

Dažniausiai – tikrai galima! Seno parketo atnaujinimą atlieka meistrai, kurie specializuojasi būtent šioje srityje. Gerų rekomendacijų gali suteikti bendrą apdailą atliekantys apdailos meistrai, kurie, kaip taisyklė, grindų neatnaujina. Parketą renovuojantys meistrai atvyks pas jus, nušveis seną lako sluoksnį, apgadintas ir sulūžusias parketlentes pakeis naujomis, bei naujai perlakuos paviršių. Visada rekomenduoju rinktis tik matinį laką – grindys atrodys moderniau. Darbų kainos svyruoja, tačiau apytiksliai atnaujinimas kainuos tiek, kiek atsieitų naujo parketo klojimo darbai. Žinoma, jums nereikės pirkti naujų parketlenčių. Rezultatas atrodo tikrai estetiškai. Taip pat svarbi ir ekologija – mažiau atliekų, mažiau taršos, o jūs galėsite džiaugtis jaukiomis medžio grindimis.

grindu lages

Tačiau kai kada seną parketą rekomenduoju pakeisti. Jei grindys stipriai girgžda ir jus tai erzina, problemos neišspręsite nepakeitę grindų. Garsas atsiranda dėl po parketu esančių lagių susidėvėjimo ar nekokybiško darbo jas klojant. Tai – struktūrinė problema, tad paviršiaus atnaujinimas nepadės. Jei bute planuojate iš esmės keisti išplanavimą, pvz. apjungti virtuvę su svetaine, natūralu, kad grindų išsaugoti nepavyks.

Bute Žirmūnuose parketlentės buvo beržinės. Jos stipriai girgždėjo, tad parketą naikinti buvo ne taip gaila. Jei tai būtų buvęs ąžuolas, turbūt dar būtume svarstę. Beje, vėliau tėtis kiek gailėjosi, kad išvežėme parketą, nes sausos beržinės lentutės būtų puikiai tikusios prakūroms židinyje.

Seno parketo aukštis tokiuose butuose dažniausiai siekia 5-7 cm., tad keisdami grindis „atgausite“ šiek tiek aukščo. Maža to, šiais laikais grindys klojamos ant lygaus, tvirto pagrindo, o ne ant lagių, tad galite tikėtis išvengti stipraus girgždėjimo ir bėgant metams.

Na, o jei esate vienas iš laimingųjų, kurie gyvena namuose su senomis kietmedžio grindimis, turinčiomis istorinę vertę, jas tikrai reikia išsaugoti, atnaujinti ir prižiūrėti. Pavyzdys – šis mūsų projektas Gedimino prospekte, užburiantis daugiau nei šimtmečio senumo eglutės rašto parketu, įtrauktu į saugomų vertybių sąrašą.

Ar verta naują parketą kloti ant seno? Mano nuomone – tikrai ne. Jei senasis negirgžda, yra tvirtas – atnaujinkite jį! O jei grindys susidėvėjusios ir girgždančios, šių problemų neišspręsite tik jas paslėpdami. Geriau išmontuokite parketlentes, išlyginkite pagrindą ir klokite naują, kokybišką dangą.

Griovimo darbai virtuveje
Griovimo darbai virtuvėje
Griovimo darbai koridoriuje
Pradėtos demontuoti grindys
Vaizdas po grindų islupimo
Vaizdas po grindų demontavimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *