8 idėjos patogiam gyvenimui: viskas apie jungiklius, rozetes ir apšvietimą

8 idėjos patogiam gyvenimui

VISKAS APIE JUNGIKLIUS, ROZETES IR APŠVIETIMĄ

Nesvarbu, ar įsirengiate būstą naujos statybos name, ar keičiate elektros instaliaciją senos statybos bute, tai yra puiki proga jungiklius, rozetes ir apšvietimą suprojektuoti taip, kad jūsų gyvenimas būtų dar patogesnis, o namai – dar tvarkingesni. Pagrindiniai elektros taškai dažniausiai galvos skausmo nekelia: el. lizdai virtuvėje, abipus lovos ar už televizoriaus spintelės yra savaime suprantami. Šiame įraše pasidalinsiu mažiau žinomais, tačiau ne mažiau įdomiais patarimais, apie kuriuos greičiausiai nesate girdėję. Galbūt vos viena rozetė, laiku padaryta ten, kur jos labai reikia, jums tikrai palengvins gyvenimą! Ne visos idėjos tiks jums, tačiau apsvarstyti jas verta!

Visas idėjas įvertinau žvaigždutėmis nuo 1 iki 5 pagal savo patirtį ir tai, kiek dažnai girdžiu savo klientus jomis džiaugiantis.

Šviesos ryškumo reguliatorius

Ryškumo reguliatoriai („dimeriai“)

Ryškumo reguliatoriai – nuostabus pasirinkimas, suteikiantis apšvietimui universalumo. Neretai žmonės jų neįvertina, ypač jei anksčiau nėra turėję šviesos reguliatorių. Be reikalo! Iš mano patirties, reguliuojamas apšvietimas yra naudojamas labai dažnai, o žmonės šiuo sprendimu tikrai džiaugiasi. Ryškumo reguliavimui tiks ne visi šviestuvai, o jungiklis kainuos kelis kartus daugiau už paprastą, tačiau vienu jungikliu galėsite sukurti ir jaukią prieblandą, ir komfortišką vidutinio ryškumo apšvietimą, ir kartais reikalingą itin ryškią šviesą. Nors parduotuvėse netrūksta pulteliu reguliuojamų šviestuvų, dažnai jų silpnoji vieta yra dizainas, kuris erdvei tikrai neprideda estetikos. O pulteliai, kurių ir taip namuose dažniausiai netrūksta, yra linkę pasimesti. Pasirinkę sieninį reguliatorių, valdantį šviestuvą virš valgomojo stalo, integruotą LED apšvietimą ar sieninius šviestuvus, tikrai nesigailėsite.

Įvertinimas: ★★★★★

Elektros lizdai atvirose lentynose

Jei savo namuose planuojate atviras lentynas, nepamirškite ir kelių rozečių už jų! Ant lentynos galėsite laikyti muzikos kolonėlę, pastatomą šviestuvą, išmaniųjų namų sistemą ar namų kvapų sistemą! Svarbiausia – nematysite jokių laidų ar ilgintuvų! Pavyzdys iš vieno mano projekto: muzikos kolonėlė įjungta į rozetę lentynoje. Rezultatas – nepriekaištingai tvarkinga lentyna. Įsivaizduokite, jei būtų tekę kolonėlę jungti į ilgintuvą, atvestą iš kito kambario galo…

Įvertinimas: ★★★★★

Elektros lizdai atvirose lentynose
Elektros lizdai atvirose lentynose

Šviestuvų perjungėjai

Šviestuvų įjungimas ir išjungimas iš kelių vietų yra labai patogus koridoriuose, miegamajame, pirmame ir antrame aukšte prie laiptų ar didesnėje svetainėje. Dažnai perjungėjai neįrengiami mažesnio ploto būstuose, o be reikalo! Komfortas, kurį suteikia galimybė gulint lovoje išjungti lubinį šviestuvą, ar vos įėjus į miegamąjį įjungti ne pagrindinį, ryškų apšvietimą, o jaukius sieninius šviestuvus prie lovos, yra nepakartojamas. Kuo daugiau skirtingų apšvietimo galimybių turėsite, tuo patogesni, jaukesni ir jums mielesni bus jūsų namai.

Įvertinimas: ★★★★★

Koridorius su paslėptu naktiniu apšvietimu

Nuo judesio įsijungiantis apšvietimas

Nuo judesio įsijungiantis apšvietimas – dar vienas būdas patogiau jaustis savo namuose. Silpnas naktinis apšvietimas, įsijungiantis nuo judesio, užtikrina saugumą bei neišbudina naktį einant į tualetą. Jis gali būti daromas koridoriuose, vonios kambaryje ar prie laiptų. Tokį apšvietimą dažniausiai projektuoju kaip įleistų į pertvaras šviestuvėlių ir judesio daviklio derinį. Kitas nuo judesio įsijungiančio apšvietimo tipas – pagalbinių patalpų, tokių kaip katilinė, garažas ar sandėliukas, šviestuvai. Jie dažniausiai turi įprastą sieninį jungiklį, o pačiame šviestuve esantis būvio daviklis įjungia bei išjungia šviestuvą. Tokį apšvietimą galite įsirengti ir seniai pabaigus apdailos darbus, o santūraus dizaino lubinį šviestuvą su davikliu rastumėte bet kurioje didesnėje šviestuvų parduotuvėje.

Įvertinimas: ★★★★

Elektros lizdas robotui siurbliui

Net jei jo neturite šiuo metu, gali būti, kad jį įsigysite ateityje! Suplanuokite el. lizdą po miegamojo lova arba sofa, jei ji turės bent 10 cm aukščio kojeles, arba po pakabinama vonios spintele, jei vonios grindų aukštis sutampa su kitų patalpų aukščiu ir namuose nėra slenksčių. O gal galite siurblį apgyvendinti tamsiame kambariuke ar drabužinėje? Po laiptais? Įvertinkite geriausią vietą robotui siurbliui, net jei kol kas jo neturite. Gyvenimą palengvinančios technologijos atkeliauja į mūsų namus, tad verta joms pasiruošti iš anksto. Vos viena rozetė gali padėti išvengti kasdien matomo siurblio koridoriuje ar vidury svetainės!

Įvertinimas: ★★★

Paslėpti elektros lizdai prietaisams
Paslėpti elektros lizdai prietaisams vonioje

Paslėpti elektros lizdai prietaisams

Visada stengiuosi projektuoti interjerus taip, kad juose būtų lengva palaikyti tvarką. Todėl dažnai siūlau balduose paslėpti el. lizdus, skirtus dažnai naudojamiems prietaisams. Nors iš klientų girdžiu atsiliepimų, kad ne visi balduose paslėpti elektros lizdai įvairiems prietaisams yra naudojami, esu įsitikinusi, kad geriau juos turėti, nei neturėti. Elektros instaliacija būste tarnauja ne vieną dešimtmetį, tad nuspėti, kada pravers viena ar kita rozetė – nelengva.

Įvertinimas: ★★★☆☆

Elektros lizdai spintoje ar tamsiame kambariuke

Elektros lizdas spintoje jums labai pravers, jei užsimanysite įsirengti vidaus apšvietimą, įsijungiantį atidarius duris. O galbūt kada nors nusipirksite siurblį-šluotą, kurio krovimo stotelę galėsite paslėpti spintoje ar tamsiame kambariuke. Vietoj to, kad kelis kartus per mėnesį jį krautumėte matomoje vietoje, vienas ar du elektros lizdai spintos ar tamsaus kambariuko viduje leis tai daryti daug patogiau.

Įvertinimas: ★★★★

Elektros lizdas balkone ar terasoje​
Terasos apšvietimas

Elektros lizdas balkone ar terasoje

Dažniausiai, įrengiant elektros instaliaciją, išvesti vieną elektros lizdą į balkoną ar terasą nėra nei labai sudėtinga, nei brangu. Ar jis tikrai reikalingas? Vėsiais rudens vakarais galėtumėte leisti laiką gryname ore įsijungę terasos šildytuvą. Žiemą galėtumėte džiuginti save ir kaimynus lempučių girliandomis. Šiltuoju metų laiku galėtumėte persikelti dirbti į balkoną su galimybe krauti kompiuterį ar telefoną. O jei šiuo metu namuose kondicionieriaus neturite, bet kada nors nuspręsite jį įsigyti, maitinimas jam jau bus vietoje.

Įvertinimas: ★★★★

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *