Interjero dizaineris, architektas ar dekoratorius?

Interjero dizaineris, interjero architektas ar interjero dekoratorius?

VILNIUS

Tvirtai tikiu, kad vienas svarbiausių dalykų ieškant pagalbos kuriant namų dizainą yra supratimas, kokios specializacijos profesionalą samdote! Interjero architektai, interjero dizaineriai ir interjero dekoratoriai neretai yra vadinami vienu žodžiu: „dizaineriai“. Tačiau kai šios trys specializacijos yra supinamos į vieną, klientai rizikuoja gauti ne tai, ko tikėjosi ir stipriai nusivilti. Juk darbo apimtis, kurią daro kiekvienas iš jų, stipriai skiriasi!

Interjero dekoratorius

Interjero dekoratorius labai panašus į asmeninį stilistą. Dažniausiai tai yra profesionalas, nuoširdžiai mylintis interjero dizainą, juo gyvenantis, išklausęs nemažai kursų šia tema, tačiau niekada nestudijavęs šio dalyko aukštojoje mokykloje. Interjero dekoratorius geba namuose sukurti jaukią atmosferą. Jis parenka apdailos medžiagas, dažų spalvas, baldus parduotuvėse, interjero tekstilę, nuo kilimų ir užuolaidų, iki rankšluosčių bei pagalvėlių, aksesuarus, atitinkančius kliento asmeninį stilių.

Dažniausiai interjero dekoratoriai neruošia techninių brėžinių ir neprojektuoja inžinerinių sistemų (nors kartais patys samdo interjero dizainerį ar architektą tik brėžinių rengimui). Dekoratorius jums gali padėti pakeisti savo namų stilių, atsinaujinti, pakeisti turimus baldus, sukurti erdvėse jaukumą.

Interjero dizaineris

Interjero dizaineris, mano nuomone, tai profesionalas, turintis aukštąjį išsilavinimą šioje srityje. Ar tai būtų Dailės akademijoje ar kolegijoje gautos žinios, jos yra gilios ir išsamios. Interjero dizaino studijos – labai populiarios, o vietų – nedaug, todėl interjero dizaino studijas baigia patys talentingiausi kūrėjai!

Interjero dizaineris daug dėmesio skiria tinkamam erdvės išplanavimui ir gali keisti nelaikančių pertvarų vietą. Jis ruošia techninius brėžinius, tad galite būti ramūs dėl elektros, santechnikos, vėdinimo ir vėsinimo, apšvietimo ir kt. planų. Kaip ir interjero dekoratorius, dizaineris parenka visas apdailos medžiagas bei gerai išmano jų technines savybes, projektuoja korpusinius baldus, jaučia spalvas, kuria bendrą namų stilių.

interjero dizainas Vilniuje - marmurinis staliukas su gėlių puokšte ir žalias minkštasuolis
Medeinos Voverės kurtas interjeras

Interjero architektas

Interjero architektas yra architektas, pasirinkęs specializuotis vidaus erdvėse. Interjero dizaino žinios dažniausiai ateina per patirtį ar kursus bei mokymus, skirtingai nuo interjero dizainerių, kurie ne vienerius metus gilinasi tik į interjero dizaino subtilybes.

Jis turi inžinerinį išsilavinimą bei iš jo kylančią drąsą, patirtį ir įžvalgas iš pagrindų perplanuoti jūsų namus. Jis gali įžvelgti perplanavimo galimybes, apie kurias net nepagalvojote ir žino apribojimus, kurie gali pakišti koją. Tiesa, interjero architektui gali trūkti dekoravimo žinių, dėmesio smulkesniems interjero akcentams ir meilės dekoratyviems elementams.

Interjero architekto pagalba gali būti nepamainoma, jei norite daryti pakeitimus ir namo išorėje: įsirengti terasą, stoginę, laiptelius ir takus, suplanuoti žaliąsias erdves. Nors toks profesionalas specializuojasi vidaus erdvėse, tikrai neatsisakys jums patarti ir fasado apdailos klausimais.

Kodėl skirtumai svarbūs?

Kartą renginyje sutikta moteris labai nustebo išgirdusi, kad moku pati ruošti techninius brėžinius – jos pažįstama interjero dizainerė buvo išklausiusi kelis kursus, o planų ruošti nemokėjo. Tai privertė mane susimąstyti, kokie dideli atliekamų darbų skirtumai slypi po žodžiu „interjero dizaineris“ ir įkvėpė šiam įrašui. Juk dizainerio profesija – sunkiai apibrėžiama ir menkai kontroliuojama, o taip prisistatyti gali kiekvienas norintis. Todėl tikiu, kad geresnis šių skirtumų supratimas padės žmonėms išsirinkti būtent tokį profesionalą, kuris gali geriausiai išpildyti jų lūkesčius!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *