Interjeras: apartamentai

Biuras Gedimino prospekte | 240 m2

VILNIUS, SENAMIESTIS

Biuras Gedimino prospekte

PROJEKTO TIPAS: Biuras

PROJEKTO LOKACIJA: Vilnius

METAI: 2022

Verslo pasaulyje rizikos kapitalo fondai garsėja novatoriškumu vertinant verslo idėjas ir investuojant į startuolius, tačiau jei pabandytumėte įsivaizduoti, kaip atrodo investicinio fondo biuras, greičiausiai prieš akis iškiltų gana klasikinis, solidus interjeras. Ir iš tiesų, tradicinio stiliaus biurai šioje srityje yra labiau taisyklė, nei išimtis.

Vienas rizikos kapitalo fondas, investuojantis į ankstyvos stadijos startuolius ir išsiskiriantis savo demokratišku, atviru ir lanksčiu požiūriu, turėjo kitokią darbo erdvės viziją – biuras turėjo atspindėti jų vertybes, sunkiai telpančias tradicinio interjero rėmuose. 

Projektas yra pačiame Gedimino prospekto viduryje esančiame istoriniame pastate. Anksčiau jame buvo įsikūrusi ,,Fluxus“ ministerija, o dabar – nemažai biurų bei kavinė cokoliniame aukšte. Pastate verda gyvybė, šurmuliuoja žmonės, o originalios verslo idėjos, regis, sklando ore.

Įdomu tai, kad interjeras buvo kuriamas saugomo kultūros paveldo erdvėse. Šimtmetį skaičiuojantis eglutės rašto parketas ar smulkia mozaika išklotos grindys dalyje patalpų jokiu būdu negalėjo būti pažeisti. Nekeičiant sienų, pertvarų ar inžinerinių sistemų, šiose 240 m2 patalpose buvo suplanuotos erdvės su 20 darbo vietų.

Kuriant šį interjerą mūsų užduotis buvo atspindėti fondo poziciją: drąsų originalumą labai tradicinėje finansų srityje. Istorinė projekto architektūra simboliškai pabrėžė tradicijas ir stabilumą vertinančią aplinką, kurioje veikia fondas. Tad viskas, ką naujo suprojektavome šioje erdvėje – korpusiniai ir minkšti baldai, kilimai, dekoro elementai – tapo fondo drąsos ir originalumo išraiška.

Įžūlūs geltoni ir violetiniai tonai, fondo firminės spalvos, rėžia akį ir nepalieka abejingų. Korpusiniai baldai, dengti tamsia metalizuota plokšte, subtiliai atspindi tiek dangumi keliaujančios saulės spindulius, tiek ryškaus nenoninio logotipo violetinę spalvą. Lengvos konstrukcijos lentynos atskiria darbo vietas nuo poilsio erdvės, o jas puošia lietuvių skulptorių darbai. Tamsus kilimas, dengiantis parketo grindis, iš gyvenamųjų interjerų pasiskolintas elementas, suteikia prabangos ir išskiria poilsio zoną.

Šis kontrastas tarp tradicijų ir inovatyvaus kūrybiškumo tapo interjero ašimi, pagrindine idėja, nusakančia biuro erdvę. Drąsūs, šelmiški akcentai, netikėti atspalviai, beveik juodu metalu dengtas korpusinis baldas per visą sieną ir neoninės šviesos įkvepia ir nuteikia kūrybai. Tai yra biuras, kurio erdvės išlaisvina mąstymą ir skatina kūrybiškumą, tokį svarbų ankstyvos stadijos startuoliams.