Baldai ir dekoras: prancūzės dekoratorės darbas
VILNIUS, ŽIRMŪNAI
Kartais konsultuoju žmones, jau įsirengusius namus savo jėgomis, bet norinčius pasitarti. Neretai girdžiu nusiskundimą: „grindys, sienos, baldai yra, viskas kaip ir gerai, bet kažko trūksta – jaukumo, išbaigtumo“.
Ir išties, neretai interjeras būna funkcionalus, tik jam trūksta tam tikrų detalių, kurios ir kuria išbaigtumą. Kokios yra tos detalės? Dideli kilimai (tikrai dideli, ne daugelyje parduotuvių randami mažyliai). Užuolaidos iki žemės. Paveikslai (vėlgi, geriau dideli). Stilingas kavos staliukas. Išskirtinio dizaino fotelis. Toršeras ar staliniai šviestuvai. Kadangi dažniausiai šie daiktai interjere atsiranda paskutiniai, neretai jie arba visai pamirštami, arba perkami paskubomis ir beveik tuščiu biudžetu.
Pirmu atveju tikėtina, kad bėgant laikui apsiprasite gyvendami „neišbaigtame“ būste. Antruoju – po kurio laiko suprasite, kad namuose turite daug prastos kokybės ir džiaugsmo neteikiančių baldų ir aksesuarų. Todėl tikrai verta nepamiršti interjero detalių ir skirti joms dėmesio, kurio šios yra vertos.
Dekoru rūpinosi prancūzė Manon
Man buvo labai svarbu, kad projektas kuo stipriau atspindėtų prancūzišką dizaino filosofiją, todėl buto dekoravimui į pagalbą pasikviečiau prancūzę dekoratorę Manon. Ji parinko smulkius akcentus ir dekoro elementus. Šį butą projektavau sekdama studijų Prancūzijoje metu man “įskiepytais” principais: drąsa naudoti sodrias spalvas, pagarba vertingiems seniems dekoro elementams (pavyzdžiui, mūsų studijos dizainerė Rasa atnaujino bute rastą lubinį šviestuvą). Manon pasiūlymai ir dekoro parinktys buvo labai vertingos bei padėjo smulkias detales išsirinkti greitai ir paprastai.
Spintelės svetainėje
Vienas geriausių būdų sukurti lengvumo įspūdį kambaryje – tai ypač svarbu, jei jis nėra didelis, tačiau apstatytas nemažai baldų – rinktis sienų spalvos, ar vienu tonu tamsesnius korpusinius baldus. Taip baldai vizualiai „ištirpsta“ erdvėje. Nors savo projektuose tokius baldus derinu su baldininkais, kurie baldus nudažo pagal pateiktą spalvos kodą, šiame bute pirkome jau pagamintas medines spinteles ir jas dažėme vietoje. Turiu pripažinti, tai buvo labai pavykęs eksperimentas! Nudažyti spinteles baldams skirtais dažais (naudojome VIVACOLOR „Furniture 30”) buvo tikrai nesudėtinga ir užtruko kelias valandas. Dažų sluoksnis nepaslepia medžio faktūros, tad net ir pakeitus spalvą galite matyti, kad tai yra medinis baldas. Plačiau projekto eiga dalinuosi čia:
Tokias spinteles tikrai pritaikytumėte savo namuose. Tai itin geras variantas ir vaikų kambaryje, čia galėtumėte būti dar labiau kūrybiški ir naudoti drąsias spalvas ir raštus. O pritvirtinus stilingas baldines kojeles ir rankenėles, baldas dar labiau pasikeistų.
Nestandartinė miegamojo lova
Nuo pat pradžių žinojau, kad miegamojo apstatymas baldais šiame bute kels iššūkių. Miegamojo plotis siekia vos 254 cm: neatsargiai išsirinkę lovą tokiame kambaryje galite užblokuoti praėjimą į dalį kambario. Parduotuvėse sunkiai rasite lovą, trumpesnę nei 210 cm, o dažniausiai jos siekia 215-225 cm, tad atstumas tarp sienos ir lovos geriausiu atveju siektų 44 cm, o blogiausiu – 19 cm! Ar tai blogai? Taip! Norėjau, kad butas būtų patogus gyventi, o toks siauras praėjimas tikrai nėra komfortiškas…
Dėl šios priežasties nuvažiuoti į baldų parduotuvę ir nusipirkti patikusios lovos negalėjome. Mano sprendimas buvo užsakyti kušetes. Jos – lyg čiužinys su rėmu ir ant kojelių, tačiau be galvūgalio. Kušetės ilgis – 200 cm, o keliolika sutaupytų centimetrų praėjimui lemia labai daug.
Mes pasirinkome dvi 80 cm pločio kušetes, kurias, jei reikės, bus galima sujungti specialia jungtimi ir minkštu čiužinių intarpu (tai yra sprendimas, itin dažnai naudojamas viešbučiuose!) Jei ketinate butą nuomoti, galimybė dvigulę lovą transformuoti į dvi viengules bus labai naudinga. Jei lovos ieškote sau, galite rinktis 160 pločio kušetę. Beje, kušetės pasirodė ir pats ekonomiškiausias sprendimas – 160 cm pločio kušetė kainuos tik apie 300 eurų!
Dar geriau – galėsite pasirinkti sau patinkantį galvūgalį iš daugybės variantų. Jis gali būti minkštas, medinis, o galbūt jo jums nereikia visai.
Kilimai
Kurdama interjerus labai mėgstu naudoti didelius, minkštus kilimus. Jie puikiai pabrėžia erdvę ir vizualiai ją padidina, sukuria išbaigtumo įspūdį. Tiesa, standartiniai 160 x 230 cm ar mažesni kilimai greičiausiai bus tikrai per maži jūsų būstui ir vietoj to, kad kambarys atrodytų didesnis, šie jį tik dar labiau sumažins.
Idealiai tinkančio dydžio kilimų rasti yra sunku, todėl neretai tenka juos užsakyti individualiai. Ieškant geriausio sprendimo akis užkliuvo už šios belgiškos dangos „Casablanca 610 Ultratex“. Šviesus, lyg itin storais siūlais megztas kiliminė danga man taip patiko, kad susitaikiau ir su nepraktišku atspalviu.
Šiame bute užsakiau du kilimus, kuriuos iš kiliminės dangos pagal mano nurodytus matmenis supjovė ir apsiuvo derančiu siūlu. Mažesnis kilimas buvo patiestas miegamajame, didesnis – svetainėje. Tai, kad bute jie yra vienodi suteikia tvarkos įspūdį, padeda kurti švelnią ir ramią aurą.
Jei ieškote kilimo savo namams, labai rekomenduoju neaplenkti kiliminės dangos parduotuvių. Ten rasite ne tik platų atspalvių ir raštų pasirinkimą, bet ir galėsite užsisakyti idealiai jūsų erdvei tinkantį kilimą. Svarbu, kad bent jau priekinės sofos kojelės tvirtai stovėtų ant kilimo, kavos staliukas ar fotelis taip pat turi tilpti ant jo. Miegamajame nuostabų efektą sukuria vienas didelis kilimas po lova, iš abiejų pusių bei priekio išlendantis bent 50 cm. Kaskart pabudus kojomis paliesti minkštą, švelnų kilimą bus tikras malonumas.
Skandinaviško dizaino šviestuvai
Šiame įraše rašiau, kodėl atsisakėme nuleidžiamų gipso kartono ar įtempiamų lubų, ir vietoj to nusprendėme lubas perdažyti. Nors bute keitėme visą elektros instaliaciją, kambariuose ir virtuvėje palikome centrinius šviestuvus. Tiesa, šviestuvų vietas keitėme dekoratyviniais kabeliais pritvirtindami juos kitose vietose.
Koridorių bei virtuvę apšvietė kabantys šviestuvai „Acorn“, du balti mėlyname koridoriuje ir juodas virtuvėje.
Miegamajame pasirinkome šviestuvą „Carmina“. Jis pristatomas nesurinktas, tačiau surinkimas – labai nesudėtingas. Mūsų dizainerė Rasa užtruko apie 20 minučių.
Kai pasidalinau šiuo lubiniu šviestuvu ir savo socialiniuose tinkluose, po kelių savaičių sulaukiau labai gražių atsiliepimų, tad galiu užtikrinti – šiuo modeliu greičiausiai būsite sužavėti ir jūs!
Sieniniai šviestuvai
Svetainėje suplanavau dvi apšvietimo grupes: lubinį apšvietimą bei sieninius šviestuvus. Pastarieji, pasižymintys švariu dizainu, yra pagaminti iš gipso ir gali būti dažomi sienų dažais. Pasirinkome sienų atspalvį, tad šviestuvai harmoningai susiliejo su aplinka. Prie įėjimo į kambarį įrengtas sieninis ryškumo reguliatorius leidžia patogiai keisti nuotaiką nuo švelnios, jaukios prieblandos iki ryškaus darbinio apšvietimo. Tai ne tik praktiškas sprendimas, bet ir puikus būdas kurti atmosferą pagal nuotaiką ar poreikius. Mūsų naudotas modelis – švelniai aukštyn ir žemyn šviečiantys „Sandro”.